Koło Emerytów
ANDRZEJKI Drukuj
Wpisany przez Janusz Pietrzak   
wtorek, 04 listopada 2014 09:59

ZAPROSZENIE NA ANDRZEJKI

Zarząd Powiatowy Koła Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP  w Wieruszowie informuje, że organizuje ANDRZEJKI w dniu 29 listopada br. (sobota) o godz. 19-tej w AGROTURYSTYCE na Stefanku z pełnym wyżywieniem.  Dopłata od osoby wynosi 25 zł plus alkohol we własnym zakresie. Zapisy oraz wpłaty należności do 23 listopada 2014 r. Możliwość uczestniczenia osób z zewnątrz – wstęp 55 zł od osoby. Prosimy wszystkich chętnych o kontakt z Januszem Pietrzakiem tel. 669933452

Serdecznie zapraszamy i prosimy o skorzystanie z możliwości wspólnego spotkania.

Z poważaniem Prezes Zarządu Powiatowego

Janusz Pietrzak

 
Strażacka Biesiada przy grilu Drukuj
Wpisany przez Janusz Pietrzak   
niedziela, 07 września 2014 12:03

ZAPROSZENIE NA STRAŻACKĄ BIESIADĘ

Serdecznie zapraszamy na Strażacką Biesiadę, przy grillu i biesiadnym śpiewaniu wszystkich emerytów i rencistów z Wieruszowa oraz Kępna wraz z (LUB BEZ) osobami uprawnionymi i zaproszonymi do OSP Pieczyska w dniu 27 września br. o godzinie 19,00. Cena od osoby 30 złotych, napoje oprócz kawy i herbaty we własnym zakresie. Zgłoszenia wraz z wpłatą należności do piątku 19-09-2014 r do godz. 19,00 u Prezesa Janusza Pietrzaka oraz skarbnika Antoniego Kosa. Koledzy z Kępna zapisują się i wpłacają należności u swojego prezesa Stanisława Balińskiego lub osoby przez Niego wyznaczonej.

Zarząd Kola

 
WYCIECZKA DO WILNA Drukuj
Wpisany przez Janusz Pietrzak   
poniedziałek, 23 czerwca 2014 17:30

WYCIECZKA DO WILNA

Zgodnie z zamieszczonym niżej programem wycieczki organizujemy w dniach 29-31 sierpnia br. Wycieczkę autokarową do Wilna. Proponowana dopłata dla osoby uprawnionej (emeryt i małżonka) wynosi 150 zł/osoby. Pozostałą część - 400 zł pokrywa uczestnik wycieczki. Zapisy wraz z wpłatą połowy (200 zł/osoby) do dnia 6 lipca 2014 r. u Prezesa Janusza Pietrzaka. Druga rata do końca lipca.

Zapraszamy do udziału w wycieczce.

Zarząd Koła

Poprawiony: poniedziałek, 23 czerwca 2014 17:38
 
Propozycja wycieczki autokarowej do Wilna Drukuj
Wpisany przez Janusz Pietrzak   
czwartek, 05 czerwca 2014 07:10

Uroki Białostoczyzny z wypadem do Wilna + Wilczy Szaniec

DZIEŃ 1 (29.08.2014 – piątek)
Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do BIAŁEGOSTOKU i zwiedzanie: kościół Św. Rocha, zabytki ulicy Lipowej, cerkiew Św. Mikołaja, rynek T. Kościuszki, kościół Farny, loża masońska, pałacyk gościnny Branickich, pałac Branickich, park pałacowy. Przejazd do BOHONIK – jednej z niewielu kolonii tatarskich w Polsce: wysłuchanie opowieści o Tatarach w prawdziwym meczecie. Przejazd do miejsca zakwaterowania w okolicach Augustowa. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 2 (30.08.2014 – sobota)
Po wczesnym śniadaniu (ok. 7.00) przejazd do WILNA i zwiedzanie z przewodnikiem: Cmentarz na Rossie, Ostra Brama z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, Prawosławny Klasztor Św. Ducha, Plac Ratuszowy, Dzielnica Żydowska, Kościół Św. Trójcy, Uniwersytet Wileński - drugi po Jagiellońskim najstarszy uniwersytet Rzeczypospolitej Obojga Narodów, Pałac Prezydencki, „Zaułek bernardyński” wraz z domem Adama Mickiewicza, gotycki Kościół Św. Anny, Plac Katedralny z dzwonnicą i katedrą św. Stanisława, Dolny Zamek. Kościół św. Piotra i Pawła. Czas wolny (ok. 1 godzina). Powrót do miejsca zakwaterowania ok. 20.00. Obiadokolacja z bankietem przy muzyce. Nocleg.

DZIEŃ 3 (31.08.2014 – niedziela)
Po śniadaniu przejazd do WILCZEGO SZAŃCA w miejscowości Gierłoż koło Kętrzyna. Zwiedzanie z przewodnikiem byłej wojennej kwatery Adolfa Hitlera. Na powierzchni ok. 250 ha wybudowano kilkadziesiąt obiektów, w tym 7 żelbetonowych schronów „ciężkich”, gdzie grubość ścian dochodziła do 8 m, a stropów do 10 m. W kwaterze 20 lipca 1944 r. płk. Claus Schenk von Stauffenberg dokonał nieudanego zamachu na życie Hitlera. Obiad. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych (ok. 22.00).


Program ma charakter informacyjny i może ulec niewielkim zmianom (m.in. kolejność zwiedzania). Możliwość realizacji pełnego programu wycieczki zależy od dostępności miejsc noclegowych oraz obiektów do zwiedzania w określonych terminach.
CENA: 550 zł/osobę (przy co najmniej 45 osobach płacących)
Obejmuje:
Przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją
2 noclegi w pokojach 2- i 3-osobowych z łazienkami
Wyżywienie zgodnie z programem:
- 2 śniadania,
- 2 obiadokolacje (w tym 1 uroczysta z muzyką),
- 1 obiad (3 dnia)
Oprawa muzyczna (zespół lub didżej) podczas obiadokolacji w Augustowie
Bilety wstępu:
- Dom Mickiewicza w Wilnie
- Kościół śś. Piotra i Pawła w Wilnie
- Podziemia Katedry Wileńskiej
- Uniwersytet Wileński
- Wilczy Szaniec w Gierłoży
Opiekę pilota wycieczki
Przewodników w:
- Białymstoku i Bohonikach
- Wilnie
- Wilczym Szańcu
Ubezpieczenie KL i NNW
1 Lit – ok. 1,25 zł

 
ZAPROSZENIE NA DZIEŃ STRAŻAKA Drukuj
Wpisany przez Janusz Pietrzak   
środa, 16 kwietnia 2014 19:05

ZAPROSZENIE

W dniu 7 maja 2014 roku wspólnie z KP PSP w Wieruszowie organizujemy UROCZYSTY DZIEŃ STRAŻAKA, który rozpocznie się o godzinie 14-tej w KP PSP, a ok. godz. 15-tej w OSP Galewice wspólny poczęstunek. Dopłata do poczęstunku wynosi 20 zł  od osoby. Poczęstunek tylko dla osób, które zapiszą się i wpłacą do 30 kwietnia 2014 r dopłatę. Prosimy wszystkich chętnych o wpłacenie 20 zł i potwierdzenie przybycia u Janusza Pietrzaka lub Antoniego Kosa, bądź w KP PSP u mł. bryg. Macieja Dzieleckiego. Po 01 maja br. wpłat ani zapisów nie przyjmujemy.

Zarząd Koła

Poprawiony: środa, 16 kwietnia 2014 19:15
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3
Komunikat Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

Szanowni Państwo,
poniżej zamieszczam komunikat Rządowego Centrum Bezpieczeństwa:
W związku z rozpowszechnianiem przez nieodpowiedzialne osoby nieprawdziwej informacji o zagrożeniu spowodowanym incydentem w ukraińskiej elektrowni jądrowej Zaporoże na Ukrainie, Państwowa Agencja Atomistyki informuje, że brak jakiegokolwiek zagrożenia radiacyjnego dla Polski.
Sytuacja radiacyjna kraju jest całodobowo monitorowana przez Centrum do Spraw Zdarzeń Radiacyjnych. Na podstawie danych z systemu stacji wczesnego wykrywania skażeń promieniotwórczych nie stwierdzono żadnych odchyleń od wartości normalnych (nie odnotowano wzrostu poziom mocy dawki promieniowania gamma na terenie Polski).
Wg strony ukraińskiej, pod koniec listopada (28.11) wystąpiły problemy w części elektrycznej turbozespołu bloku III, który musiał zostać wyłączony. Spowodowało to konieczność wyłączenia całego bloku – a więc i reaktora. Incydentowi takiemu nie towarzyszy żadne uwolnienie do środowiska substancji promieniotwórczych. W związku z tym, nie ma jakiegokolwiek zagrożenia radiacyjnego na terenie elektrowni jądrowej, jak również poza nią.

Błażej Krawczyk
Dyżurny operacyjny

Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi,
Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego,
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego,
ul. Piotrkowska 104, 90-926 Łódź

tel. 987, 42 664 14 09, 42 664 14 10, 42 750 44 05
fax. 42 664 14 01, 42 664 14 08

e-mail: wczk@lodz.uw.gov.pl
http://www.lodz.uw.gov.pl

Uwaga na Czad - CICHY ZABÓJCA

Uwaga !!Czad (tlenek węgla) jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, nieco lżejszym od powietrza, co powoduje, że łatwo się z nim miesza i w nim rozprzestrzenia.

Więcej …