Koło Emerytów
ANDRZEJKI Drukuj
Wpisany przez Janusz Pietrzak   
wtorek, 04 listopada 2014 09:59

ZAPROSZENIE NA ANDRZEJKI

Zarząd Powiatowy Koła Związku Emerytów i Rencistów Pożarnictwa RP  w Wieruszowie informuje, że organizuje ANDRZEJKI w dniu 29 listopada br. (sobota) o godz. 19-tej w AGROTURYSTYCE na Stefanku z pełnym wyżywieniem.  Dopłata od osoby wynosi 25 zł plus alkohol we własnym zakresie. Zapisy oraz wpłaty należności do 23 listopada 2014 r. Możliwość uczestniczenia osób z zewnątrz – wstęp 55 zł od osoby. Prosimy wszystkich chętnych o kontakt z Januszem Pietrzakiem tel. 669933452

Serdecznie zapraszamy i prosimy o skorzystanie z możliwości wspólnego spotkania.

Z poważaniem Prezes Zarządu Powiatowego

Janusz Pietrzak

 
Strażacka Biesiada przy grilu Drukuj
Wpisany przez Janusz Pietrzak   
niedziela, 07 września 2014 12:03

ZAPROSZENIE NA STRAŻACKĄ BIESIADĘ

Serdecznie zapraszamy na Strażacką Biesiadę, przy grillu i biesiadnym śpiewaniu wszystkich emerytów i rencistów z Wieruszowa oraz Kępna wraz z (LUB BEZ) osobami uprawnionymi i zaproszonymi do OSP Pieczyska w dniu 27 września br. o godzinie 19,00. Cena od osoby 30 złotych, napoje oprócz kawy i herbaty we własnym zakresie. Zgłoszenia wraz z wpłatą należności do piątku 19-09-2014 r do godz. 19,00 u Prezesa Janusza Pietrzaka oraz skarbnika Antoniego Kosa. Koledzy z Kępna zapisują się i wpłacają należności u swojego prezesa Stanisława Balińskiego lub osoby przez Niego wyznaczonej.

Zarząd Kola

 
WYCIECZKA DO WILNA Drukuj
Wpisany przez Janusz Pietrzak   
poniedziałek, 23 czerwca 2014 17:30

WYCIECZKA DO WILNA

Zgodnie z zamieszczonym niżej programem wycieczki organizujemy w dniach 29-31 sierpnia br. Wycieczkę autokarową do Wilna. Proponowana dopłata dla osoby uprawnionej (emeryt i małżonka) wynosi 150 zł/osoby. Pozostałą część - 400 zł pokrywa uczestnik wycieczki. Zapisy wraz z wpłatą połowy (200 zł/osoby) do dnia 6 lipca 2014 r. u Prezesa Janusza Pietrzaka. Druga rata do końca lipca.

Zapraszamy do udziału w wycieczce.

Zarząd Koła

Poprawiony: poniedziałek, 23 czerwca 2014 17:38
 
Propozycja wycieczki autokarowej do Wilna Drukuj
Wpisany przez Janusz Pietrzak   
czwartek, 05 czerwca 2014 07:10

Uroki Białostoczyzny z wypadem do Wilna + Wilczy Szaniec

DZIEŃ 1 (29.08.2014 – piątek)
Wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do BIAŁEGOSTOKU i zwiedzanie: kościół Św. Rocha, zabytki ulicy Lipowej, cerkiew Św. Mikołaja, rynek T. Kościuszki, kościół Farny, loża masońska, pałacyk gościnny Branickich, pałac Branickich, park pałacowy. Przejazd do BOHONIK – jednej z niewielu kolonii tatarskich w Polsce: wysłuchanie opowieści o Tatarach w prawdziwym meczecie. Przejazd do miejsca zakwaterowania w okolicach Augustowa. Obiadokolacja. Nocleg.

DZIEŃ 2 (30.08.2014 – sobota)
Po wczesnym śniadaniu (ok. 7.00) przejazd do WILNA i zwiedzanie z przewodnikiem: Cmentarz na Rossie, Ostra Brama z cudownym obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej, Prawosławny Klasztor Św. Ducha, Plac Ratuszowy, Dzielnica Żydowska, Kościół Św. Trójcy, Uniwersytet Wileński - drugi po Jagiellońskim najstarszy uniwersytet Rzeczypospolitej Obojga Narodów, Pałac Prezydencki, „Zaułek bernardyński” wraz z domem Adama Mickiewicza, gotycki Kościół Św. Anny, Plac Katedralny z dzwonnicą i katedrą św. Stanisława, Dolny Zamek. Kościół św. Piotra i Pawła. Czas wolny (ok. 1 godzina). Powrót do miejsca zakwaterowania ok. 20.00. Obiadokolacja z bankietem przy muzyce. Nocleg.

DZIEŃ 3 (31.08.2014 – niedziela)
Po śniadaniu przejazd do WILCZEGO SZAŃCA w miejscowości Gierłoż koło Kętrzyna. Zwiedzanie z przewodnikiem byłej wojennej kwatery Adolfa Hitlera. Na powierzchni ok. 250 ha wybudowano kilkadziesiąt obiektów, w tym 7 żelbetonowych schronów „ciężkich”, gdzie grubość ścian dochodziła do 8 m, a stropów do 10 m. W kwaterze 20 lipca 1944 r. płk. Claus Schenk von Stauffenberg dokonał nieudanego zamachu na życie Hitlera. Obiad. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do miejsca zbiórki w godzinach wieczornych (ok. 22.00).


Program ma charakter informacyjny i może ulec niewielkim zmianom (m.in. kolejność zwiedzania). Możliwość realizacji pełnego programu wycieczki zależy od dostępności miejsc noclegowych oraz obiektów do zwiedzania w określonych terminach.
CENA: 550 zł/osobę (przy co najmniej 45 osobach płacących)
Obejmuje:
Przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją
2 noclegi w pokojach 2- i 3-osobowych z łazienkami
Wyżywienie zgodnie z programem:
- 2 śniadania,
- 2 obiadokolacje (w tym 1 uroczysta z muzyką),
- 1 obiad (3 dnia)
Oprawa muzyczna (zespół lub didżej) podczas obiadokolacji w Augustowie
Bilety wstępu:
- Dom Mickiewicza w Wilnie
- Kościół śś. Piotra i Pawła w Wilnie
- Podziemia Katedry Wileńskiej
- Uniwersytet Wileński
- Wilczy Szaniec w Gierłoży
Opiekę pilota wycieczki
Przewodników w:
- Białymstoku i Bohonikach
- Wilnie
- Wilczym Szańcu
Ubezpieczenie KL i NNW
1 Lit – ok. 1,25 zł

 
ZAPROSZENIE NA DZIEŃ STRAŻAKA Drukuj
Wpisany przez Janusz Pietrzak   
środa, 16 kwietnia 2014 19:05

ZAPROSZENIE

W dniu 7 maja 2014 roku wspólnie z KP PSP w Wieruszowie organizujemy UROCZYSTY DZIEŃ STRAŻAKA, który rozpocznie się o godzinie 14-tej w KP PSP, a ok. godz. 15-tej w OSP Galewice wspólny poczęstunek. Dopłata do poczęstunku wynosi 20 zł  od osoby. Poczęstunek tylko dla osób, które zapiszą się i wpłacą do 30 kwietnia 2014 r dopłatę. Prosimy wszystkich chętnych o wpłacenie 20 zł i potwierdzenie przybycia u Janusza Pietrzaka lub Antoniego Kosa, bądź w KP PSP u mł. bryg. Macieja Dzieleckiego. Po 01 maja br. wpłat ani zapisów nie przyjmujemy.

Zarząd Koła

Poprawiony: środa, 16 kwietnia 2014 19:15
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 3
Narada roczna 2014

W dniu 7 lutego 2014r. o godzinie 13.00 w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie, odbyła się narada roczna poświęcona podsumowaniu działalności roku 2013. Otwarcia narady dokonał Komendant Powiatowy PSP w Wieruszowie bryg. Waldemar Kopacki. Powitał on zaproszonych gości a następnie kierownicy poszczególnych wydziałów i komórek organizacyjnych omówili zagadnienia operacyjne, kadrowe, kontrolno – rozpoznawcze, finansowe i kwatermistrzowsko – techniczne. Na naradzie obecni byli: Zastępca Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP – bryg. Mariusz Konieczny, Starosta Wieruszowski – Andrzej Szymanek, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wieruszowie – dh Janusz Pietrzak, Komendant Powiatowy Policji w Wieruszowie – insp. Dariusz Dworczak oraz Burmistrz, Wójtowie Gmin wraz z Komendantami Gminnymi OSP.

 

Uwaga na Czad - CICHY ZABÓJCA

Uwaga !!Czad (tlenek węgla) jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym, nieco lżejszym od powietrza, co powoduje, że łatwo się z nim miesza i w nim rozprzestrzenia.

Więcej …