Opis wybranych zdarzeń

 

 

1. W dniu 5.03.2018r o godz.17:36 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie przyjęło zgłoszenie o pożarze młodnika w miejscowości Wieruszów. Do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp straży JRG PSP W-ów oraz po jednym zastępie staży OSP W-ów oraz zastęp straży OSP Podzamcze. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pożar młodnika na powierzchni ok.20 arów. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu trzech prądów wody w natarciu na palący się młodnik. Działanie te doprowadziły do lokalizacji i ugaszenia pożaru

 

 2. W dniu 5.03.2018 o godz. 20:24 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie otrzymało informację o pożarze budynku mieszkalnego z podejrzeniem dwóch osób tam przebywających. Zdarzenie to miało miejsce w Bolesławcu. Natychmiast zadysponowano dwa zastępy straży JRG PSP W-ów oraz zastęp straży OSP KSRG Bolesławiec i OSP Chróścin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano pomieszczenie budynku mieszkalnego objętego pożarem. Jest jedna osoba poszkodowana. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji osoby poszkodowanej i udzieleniu jej kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej w postaci ( tlenoterapia, wsparcie psychiczne termoizolacja), równoczesne działania straży polegały na podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się pomieszczenie co wystarczyło do opanowania pożaru. O godz. 20:53 przybyły na miejsce zespół ZRM przejmuję osobę poszkodowaną uznając działania strażaków za prawidłowe. Osoba poszkodowana została zabrana przez ZRM do pobliskiego szpitala.

 

3. W dniu 06.03.2018 o godz. 0:51 Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie otrzymało informację o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Walichnowy. Do zdarzenia zadysponowano jeden zastęp JRG PSP W-ów oraz zastęp straży OSP Walichnowy. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy który uderzył w budynek garażu. Brak osób poszkodowanych. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu źródła napięcia w pojeździe, oświetleniu terenu akcji i uprzątnięciu pozostałości powypadkowych.

 

4. W dniu 9.03.2018 o godz. 5:54 SKKP PSP w Wieruszowie otrzymało zgłoszenie o wypadku dwóch samochodów osobowych w miejscowości Galewice. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży JRG PSP W-ów  oraz zastęp straży OSP Galewice. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano dwa samochody osobowe po zderzeniu czołowym. Dwie osoby poszkodowane znajdowały się pod opieką lekarza przybyłego z ZRM. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu źródła napięcia w pojazdach oraz na usunięciu rozlanych płynów eksploatacyjnych. Decyzją lekarza osoby poszkodowane zostały zabrane do pobliskich szpitali.

 

5. Pozostałe zdarzenia do których dysponowane były Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej to między innymi pożary sadzy w kominach, neutralizacja  plam ropopochodnych, pożary suchej trawy na nieużytkach oraz inne miejscowe zagrożenia.

 

 

mł. bryg. Dariusz Górecki

D-ca JRG w Wieruszowie.

 

Stop pożarom traw  

 

Ogień i czad. Obudź czujność

 

Karty ratownicze

 

Bezpieczne użytkowanie

kominów