W dniu 31.01.2017r w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie odbyło się uroczyste pożegnanie wieloletniego Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Wieruszowie

st. bryg. Waldemara Kopackiego, który po długoletniej służbie przeszedł w stan spoczynku.

Pełniącym obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Wieruszowie został bryg. Grzegorz Misiek.

St. bryg. Waldemar Kopacki swoją przygodę z pożarnictwem rozpoczął w 1988 roku, kiedy to został kadetem Szkoły Chorążych Pożarnictwa w Poznaniu. Po jej ukończeniu - 1 sierpnia 1990 r. podjął pracę w Komendzie Rejonowej Straży Pożarnych w Wieruszowie, a od 1992 roku zaczął pełnić służbę w Komendzie Rejonowej PSP w Kępnie. Przechodząc kolejne szczeble kariery zawodowej zajmował kolejno stanowiska: technika, instruktora, starszego instruktora, specjalisty, oficera oraz zastępcy komendanta. To właśnie tam, młody oficer zdobywał swoje pierwsze doświadczenia zawodowe, uczył się strażackiego rzemiosła i przechodził przyspieszoną edukację, związaną z pracą z ludźmi i kierowaniem instytucją. Tam zdobyta wiedza i umiejętności owocowały przez kolejne lata. 

W związku z wprowadzeniem reformy administracyjnej kraju 1 stycznia 1999 r. powierzono mu misję tworzenia Komendy Powiatowej PSP w Wieruszowie. St. bryg. Waldemar Kopacki powołany został na stanowisko Komendanta Powiatowego, które zajmował do chwili przejścia w stan spoczynku (okres ponad 19 lat). W tym okresie podejmował wyzwania związane z tworzeniem od podstaw nowej instytucji, na bazie JRG PSP w Wieruszowie.

W trakcie swojej długiej, bo 30-letniej służby w strażackim mundurze, został wielokrotnie wyróżniony odznaczeniami resortowymi i państwowymi. Do najważniejszych należy zaliczyć Brązowy Krzyż Zasługi, Brązowy, Srebrny i Złoty Medal „Za Zasługi dla Pożarnictwa”, Medal Srebrny „Za Długoletnią Służbę”, Brązową, Srebrną oraz Złota Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”, Brązowy Medal „Za Zasługi dla Obronności Kraju”, a także Złoty Znak Związku.

 

Stop pożarom traw  

 

Ogień i czad. Obudź czujność

 

Karty ratownicze

 

Bezpieczne użytkowanie

kominów